top 10
  • 01. ARMIN VAN BUUREN A State Of Trance Ibiza 2017
  • 02. VARIOUS ARTISTS Beso Beach Formentera 2017
  • 03. ARMIN VAN BUUREN The Best Of Armin Only
  • 04. GRUM Anjunabeats Worldwide 07
  • 05. ROGER SHAH Magic Island, Vol. 8
  • 06. VARIOUS ARTISTS Trance 100 - Summer 2017
  • 07. FERRY CORSTEN Blueprint
  • 08. VARIOUS ARTISTS Chillout Sessions 2017
  • 09. VARIOUS ARTISTS Armada Sunset, Vol. 4
  • 10. WAY OUT WEST Tuesday Maybe
Artyści

Armin Van Buuren

Urodził się w Leiden, w Holandii 25 grudnia 1976, w muzycznej rodzinie. Jego tata miał zamiłowanie do punka i elektroniki, natomiast jego brat był cudownym gitarzystą. Armin już od najmłodszych lat wykazywał pasję muzyczną. Gdy jego mama wygrała komputer, w wieku 10 lat rozpoczął pisanie własnych programów Basic i uczenie się o "technologii". Rozpoczynał od robienia zwykłych kaset dla swoich przyjaciół. Uczył się miksowania poprzez obserwowanie wujka, eksperymentującego z różnymi kolejnościami na komputerze. "Tak zostałem zadziwiony tym co on robił, że od tego momentu wpadłem w uzależnienie od tworzenia muzyki!"
Na początku lat 90-tych, Armin był zbyt młody by odwiedzać kluby, poznawał więc muzykę inaczej - od drugiej strony poprzez słuchanie radia. "Kochałem muzykę taneczną - ten wielki buntowniczy dźwięk, który był tak różny od "pięknych" piosenek z lat 80-tych". Nadrzędny wpływ na jego twórczość mieli Jean Michel-Jarre, jak również holenderski producent Ben Liebrand, będący później mentorem Armina w jego miksowaniu i produkcjach. Armin, pomimo tego że jego rozpoczęta w młodym wieku kariera muzyczna rozwijała się bardzo prężnie, postanowił o edukacji także na innym polu. Były to studia prawnicze. Otrzymał nawet ofertę pracy w firmie prawniczej, ale pomimo pewności, że korzystnie prezentuje się w garniturze wiedział, że bycie prawnikiem nie jest tym, co w przeciwieństwie do muzyki może dać mu pełną satysfakcję.
Armin używa wyłącznie melodii, które naprawdę kocha. "Życzyłbym sobie, żebym robił wszystko po swojemu". Jego kompilacje starają się pójść za tym precedensem, zawsze obejmując śmietankę jego aktualnie ulubionych szlaków i miksów. W ten sposób zawsze jest o jeden krok do przodu. Armin założył co prawda swój label Armind Recordings, ale jego pragnienie ukazywania większej witryny bogactwa dobrej muzyki, wraz z liczbą ludzi wysyłających mu piosenki które chcieli wydać, pozwoliły mu w roku 2002 na stworzenie własnej wytwórni Armada Music.
"Maykel Piron stał na czele A&R Warner Music i planowaliśmy, że zaczniemy ten projekt razem, chociaż szczerze mówiąc na początku było w tym sporo przechwalania się. Zabrałem go na weekend na Ibizę i siedząc na tarasie rozpoczęliśmy rozmowę. Podobnie jak ja, zapragnął nowego wyzwania."
Rozpoczęli współpracę z trzecim partnerem Davidem Lewisem, który zajmował się managementem Armina. "Rynek zmienił się znacząco. To co chcieliśmy zrobić to założenie firmy, która mogłaby zaoferować artyście wszystko: reprezentację, agencję bookingową i studio nagraniowe. Artyści mogą wybrać pełne zarządzanie, albo tylko wydać swój utwór. Armada pozwala artystom wybrać im to, czego sami pragną, bez narzucania swojej woli".
Jego ukazujący się od kilku lat program radiowy "A State Of Trance" ma swoje stałe miejsce na antenie w każdy czwartek. To najchętniej słuchana audycja radiowa na świecie, gromadząca ponad 30 milionów słuchaczy z całego globu. Armin skromnie przypisuje to pomyślne przedsięwzięcie szczęśliwemu przypadkowi. "Mój przyjaciel Jaydee z Plastic Dreams Fame, będący szefem radia, wyszedł z propozycją stworzenia przeze mnie własnego programu. Zszokowało mnie to! Poszedłem do studia i wziąłem nagrania żeby zrobić demo i to właśnie stało się moim pierwszym show! To było wspaniałe, gdyż dano mi szansę poeksperymentowania".
Armin odmawia bycia ograniczanym przez etykiety i rodzaje, gdyż jego trance jest prawdziwy od samego początku. "Grałem właściwy trance, zanim stał się on skomercjalizowany i zaczął być spowszechniałym, brudnym słowem".
Armin naostrzył dźwięk na swoim debiutanckim albumie "76", za który to właśnie zdobył nominacje do prestiżowej nagrody Dancestar 2004 w kategorii "Najlepszy Album Nowego Artysty". "Zawsze chciałem zrobić album, ale nigdy nie było na tyle czasu albo pieniędzy. Zdobycie wysokich pozycji na DJ Mag Top 100 Poll w poprzednich latach, pomogło mi zdobyć zainteresowanie i w końcu mogłem wejść do studia. Teraz zasadniczo wszystko, czego nauczyłem się w ostatnich 10 latach, na tym albumie osiągnęło swój szczyt. To jest wielkie uczucie!".
W roku 2005 ukazał się drugi studyjny album Armina "Shivers", który wraz z singlem o tym samym tytule bombardował wszystkie listy przebojów. Natomiast w roku 2006 Armin podsumował nam swoje 10 lat na scenie muzycznej, wspaniałym, dwupłytowym albumem "10 Years". Armin wciąż rozpieszcza nas swoimi znakomitymi setami, kompilacjami ("A State Of Trance", "A State Of Trance Yearmix", "Universal Religion") i produkcjami, które zawsze wzbudzają olbrzymie zainteresowanie i wprawiają w zachwyt nie tylko fanów gatunku.
W 2008 roku Armin wydaje swój trzeci studyjny album zatytułowany "Imagine". Nowe działo Van Buurena po raz kolejny zyskało olbrzymie uznanie, a singiel "In & Out Of Love" wyprodukowany wraz z wokalistką Sharon Den Adel był jednym z największych przebojów roku. Armin po raz drugi z rzędu zdobywa również tytuł najpopularniejszego DJ'a na świecie.
Rok 2010 to zupełnie nowy, czwarty studyjny album zatytułowany "Mirage", na którym Armin pokazuje swoje nowe oblicze. Oprócz typowych dla Van Buurena produkcji w klimatach trance i uplifting, tym razem usłyszymy deep, house a nawet downtempo. Przy produkcji nowego materiału Armin zaprosił do współpracy wielu fantastycznych gości, wśród których m.in. Sophie Ellis-Bextor, Ferry Corsten, BT, Adam Young czy Susana. Singiel "Not Giving Up On Love" osiąga szczyty światowych list przebojów, a sam album zostaje okrzyknięty klubowym wydawnictwem roku. Również w Polsce, gdzie uzyskało status Złotej Płyty.
W roku 2012 Armin Van Buuren wyruszył z wielką światową trasę koncertową, świętując w ten sposób 550 epizod audycji "A State Of Trance". Po 12 miesiącach spędzonych na drugiej pozycji, po raz piąty został wybrany najpopularniejszym DJ'em świata, pobijając tym samym wszelkie możliwe rekordy.
W 2013 roku ukazał się nominowany do nagrody GRAMMY album "Intense", z hitami "This Is What It Feels Like", "Waiting For The Night" i "Beautiful Life". To kolejny autorski materiał Armina, który porył się w Polsce złotem. Wydawnictwo "Intense", to 15 niezwykle spójnych i dopracowanych kompozycji, które intrygują, fascynują i poruszają słuchaczy. Tak jak doskonałe intro "Intense", w którym partneruje mu słynna izraelska skrzypaczka Miri Ben-Ari, beat-ballada "Sound Of The Drums" z Laurą Jansen, mroczny i niezwykle klimatyczny instrumental "Last Stop Before Heaven" czy przenikliwy "Love Never Came" z udziałem Richarda Bedforda.
W roku 2014 Armin rozpoczął letnią rezydenturę w nowym klubie Ushuaia na Ibizie. W tym samym czasie ukazuje się jego nowa seria kompilacji pt. "A State Of Trance: Ushuaia, Ibiza", na której podsumowuje muzyczny sezon na Białej Wyspie.
Rok 2015 przynosi szósty studyjny album "Embrace", do którego projekt graficzny i ikonografia zostały stworzone przez znanego fotografa i reżysera Antona Corbijna. Wydawnictwo składa się z 15 utworów, wśród których oprócz znanych hitów "Another You", "Off The Hook" czy "Strong Ones", znalazły się zupełnie nowe kompozycje, nagrane m.in. z takimi artystami jak holenderski trębacz jazzowy Eric Vloeimans, rockowa grupa Kensington, słynny duet producencki Rock Mafia, amerykański wokalista Gavin DeGraw, londyńskie trio DBX czy legendarny niemiecki projekt Cosmic Gate. Krążek "Embrace" to najbardziej różnorodny materiał, jaki kiedykolwiek nagrał.
W tym samym roku, wraz ze swoim idolem Jean Michel-Jarre'm stworzył utwór "Stardust", który znalazł się na pierwszej części nowego, studyjnego albumu słynnego, francuskiego kompozytora elektroniki.
W chwili obecnej, Armin Van Buuren jest najbardziej utytułowanym artystą na scenie klubowej.
Strona internetowa artysty: www.arminvanbuuren.com

newsy \ nowości \ zapowiedzi \ katalog \ artyści \ labels \ video \ linki \ forum \ kontakt