top 10
  • 01. ARMIN VAN BUUREN A State Of Trance Ibiza 2017
  • 02. VARIOUS ARTISTS Beso Beach Formentera 2017
  • 03. ARMIN VAN BUUREN The Best Of Armin Only
  • 04. GRUM Anjunabeats Worldwide 07
  • 05. ROGER SHAH Magic Island, Vol. 8
  • 06. VARIOUS ARTISTS Trance 100 - Summer 2017
  • 07. FERRY CORSTEN Blueprint
  • 08. VARIOUS ARTISTS Chillout Sessions 2017
  • 09. VARIOUS ARTISTS Armada Sunset, Vol. 4
  • 10. WAY OUT WEST Tuesday Maybe
Artyści

Christian Burns

Christian Anthony Burns urodził się 18 stycznia 1974 roku w Liverpoolu. Jest synem Tony'ego Burnsa z rockowego zespołu The Signs, grającego w latach 60-tych dwudziestego wieku. Christian był członkiem popularnego brytyjskiego zespołu BBMak z Markiem Barrym i Stephenem McNallym. Grupa sprzedała na świecie trzy miliony płyt, a ich utwór "Back Here" był piątym z najlepszych utworów w Wielkiej Brytanii. W USA "Back Here" dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów.
W 2003 roku zespół rozpadł się, a wszyscy członkowie rozpoczęli karierę solową. Burns zaczął współpracować z innymi artystami. W 2007 nagrał razem z DJ'em Tiësto utwór "In The Dark". Wystąpił też w utworze Allure (projekt Tiësto) "The Power Of You". Utwór ten znalazł się na kompilacji "In Search Of Sunrise 6 : Ibiza", a także w utworze Allure "On The Wire" znajdującym się na albumie projektu zatytułowanym "Kiss From The Past".
Christian Burns nagrał również utwór "Love And Motion" z Bennym Benassim oraz "As We Collide" z amerykańską wokalistką Jes Brieden oraz DJ'em i producentem muzycznym Paulem Oakenfoldem. Napisał utwory "Suddenly", "The Emergency" i "Forget Me" z albumu BT "These Hopeful Machines", jego głos można również usłyszeć w kompozycji "Every Other Way". Christian wraz z BT tworzą także wspólny projekt pod nazwą All Hail The Silence.
Współpracował również z Richardem Durandem przy utworze "Night & Day", Arminem Van Buurenem przy hitach "This Light Between Us" i "Neon Hero", oraz takimi wykonawcami jak David Guetta, Matt Darey, Sebastian Ingrosso czy Dirty South.
W październiku 2013 roku ukazuje się debiutancki, solowy album Christiana Burnsa zatytułowany "Simple Modern Answers", na którym znalazła się plejada znanych producentów. Od Chicane i Ferry'ego Corstena, po Paula Van Dyka, Paula Oakenfolda, Conjure One, Marco V czy Armina Van Buurena. Oprócz kolaboracji materiał zawiera również solowe kompozycje Brytyjczyka.
Strona internetowa artysty: www.christianburns.com

newsy \ nowości \ zapowiedzi \ katalog \ artyści \ labels \ video \ linki \ forum \ kontakt