top 10
  • 01. ARMIN VAN BUUREN A State Of Trance Ibiza 2017
  • 02. VARIOUS ARTISTS Beso Beach Formentera 2017
  • 03. ARMIN VAN BUUREN The Best Of Armin Only
  • 04. GRUM Anjunabeats Worldwide 07
  • 05. ROGER SHAH Magic Island, Vol. 8
  • 06. VARIOUS ARTISTS Trance 100 - Summer 2017
  • 07. FERRY CORSTEN Blueprint
  • 08. VARIOUS ARTISTS Chillout Sessions 2017
  • 09. VARIOUS ARTISTS Armada Sunset, Vol. 4
  • 10. WAY OUT WEST Tuesday Maybe
Artyści

Andain

Projekt Andain został założony w San Francisco w 2001 roku przez wokalistkę i autorkę tekstów Mavie Marcos i gitarzystę Davida Pennera. Wkrótce dołączył do nich również producent muzyki elektronicznej Josh Gabriel, połowa słynnego duetu Gabriel & Dresden.
Mavie Marcos urodziła się w 1982 roku. Jest kompozytorką oraz liryczką, śpiewała przez większą część swojego życia. Jest klasycznie wprawioną wokalistką. Grała w wielu muzycznych przedstawieniach teatralnych, takich jak: "Pirates Of Penzance", "West Side Story" oraz "The Best Little Whorehouse In Texas". Najważniejszy występ to "Queen Of The Night" w czarodziejskich fletach Mozarta.
David przyszedł na świat w 1977 roku. Opanował grę na gitarze akustycznej, elektrycznej, basowej, sitarz'e, pianinie oraz saksofonie. Uczył się grać na sitarze z George'm Ruckertem oraz na jazzowym saksofonie z Andy'm Netterem. Grywał w wielu zespołach takich, jak Nine Headed Cactus, Gage i Kickbacks. Tak samo jak u Mavie i Josha muzyka jest jego pierwszą miłością. David jest także absolwentem szkoły lotniczej i astronautycznej Massachusetts Institute Of Technology.
Josh Gabriel urodził się w 1972 roku, a za swoje początki uważa tworzenie muzyki na komputerze od połowy lat 80'tych. Był założycielem "Mixman Technologie", oprogramowania do tworzenia remiksów. Zajmował się różnorodnymi sprawami związanymi z muzyką np. masteringiem soundtracku do filmu "Alladin", który został wydany przez Disney'a, montował dźwięki w grze "Oddworld", zajmował się także akustyką dla - Warner Brothers Films, Sony Music oraz Disney Studios. Josh jest absolwentem kalifornijskiego instytutu sztuki i studiował w instytucie muzycznym w Den Hague w Holandii.
Grupa wydała swój pierwszy singiel w 2002 roku i był to pamiętny "Summer Calling", który tak spodobał się DJ'owi Tiësto że postanowił wydać go w swojej wytwórni Black Hole Recordings. Potem przyszedł wydany w 2003 roku legendarny już utwór "Beautiful Things", który doczekał się niezliczonej ilości remiksów i na stałe wpisał się do klasyki muzyki elektronicznej. W 2004 roku na Winter Music Conference utwór był nominowany w kategorii "Best Progressive/Trance Track" a sama grupa otrzymała wyróżnienie jako "Best New Dance Group".
Przez lata wyciekały różne dema nowych produkcji Andain, które nigdy nie zostały oficjalnie wydane. Należały do nich m.in. "Time", "Get Up", "Make Me", "You Once Told Me" czy "Ave Maria". W 2006 roku Andain poinformowali fanów że pracują nad nowym materiałem ale nagle słuch po nich zaginął. Josh całkowicie zajął się projektem Gabriel & Dresden a Mavie poświęciła się studiom medycznym.
Przełom nastąpił w 2007 roku kiedy na łamach portalu trance.nu Josh poinformował o pracach nad albumem Andain i nowym singlu "Promises". Grupę opuścił David Penner a zastąpił go Shreddward Braillif. Po czterech latach ciężkiej i cierpliwej pracy w 2011 roku grupa powraca z klimatycznym singlem i teledyskiem "Promises", który został bardzo gorąco przyjęty zarówno przez zniecierpliwionych fanów jak i znawców sceny EDM. Singiel otrzymał także nominację w kategorii "Best Chillout/Lounge Track" na International Dance Music Awards.
W roku 2012 nakładem Black Hole Recordings ukazuje się długo oczekiwany album "You Once Told Me", na którym znalazło się 11 niezwykle klimatycznych, subtelnych utworów, będących połączeniem ambientu, popu i muzyki elektronicznej. Znalazły się na nim przebojowe single "Promises", "Much Too Much" oraz "Turn Up The Sound", a także nowe wersje doskonałych "Ave Maria" i "You Once Told Me".
Strona internetowa artysty: -

newsy \ nowości \ zapowiedzi \ katalog \ artyści \ labels \ video \ linki \ forum \ kontakt