top 10
  • 01. ARMIN VAN BUUREN A State Of Trance Ibiza 2017
  • 02. VARIOUS ARTISTS Beso Beach Formentera 2017
  • 03. ARMIN VAN BUUREN The Best Of Armin Only
  • 04. GRUM Anjunabeats Worldwide 07
  • 05. ROGER SHAH Magic Island, Vol. 8
  • 06. VARIOUS ARTISTS Trance 100 - Summer 2017
  • 07. FERRY CORSTEN Blueprint
  • 08. VARIOUS ARTISTS Chillout Sessions 2017
  • 09. VARIOUS ARTISTS Armada Sunset, Vol. 4
  • 10. WAY OUT WEST Tuesday Maybe
Artyści

Gabriel & Dresden

Josh Gabriel i Dave Dresden spotkali się podczas Winter Music Conference w Miami w 2001 roku. Josh rozdawał wtedy promocyjne kopie swojego pierwszego nagrania "Wave 3", a Dave szukał nowej muzyki dla Pete'a Tonga. Dresden polubił utwór swojego nowego kolegi na tyle, że dwa tygodnie później pojawił się on w wieczornym show Tonga w BBC Radio 1, a wkrótce także na kompilacji "Pete Tong's Twisted Beats". Tong zaoferował Dresdenowi możliwość zremiksowania utworu New Order "Someone Like You", a do Gabriela zwrócono się o pomoc w pracy nad remiksem. Od tego momentu obaj panowie nie przestali robić razem muzyki. Ich muzyczne kariery zaczęły się we wczesnych latach 80-tych, w okresie największej popularności sceny New Wave, będącej pod wpływem Depeche Mode, The Cure i Yaz. Gabriel grał na instrumentach perkusyjnych w szkolnych orkiestrach i zespołach, a w 1981 roku kupił swój pierwszy syntezator Mooga i cztery lata później zaczął na poważnie zajmować się muzyką elektroniczną. Zdobył tytuł licencjata na wydziale kompozycji w Instytucie Sztuki w Kalifornii, a później studiował inżynierię dźwięku w prestiżowym Royal Music Conservatory/Institute of Sonology w Hadze, w Holandii. Po ukończeniu studiów pracował w rozmaitych studiach zajmujących się postprodukcją m.in dla firm Sony, Disney, Sega i Oddworld. Następnie przeniósł się jako współzałożyciel do Mixman Technologies Inc., firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania Mixman. Kariera Dresdena zaczęła się wraz zajmowaniem się DJ'ką, co czynił przez mniej więcej dwadzieścia lat. W międzyczasie pracował jako dziennikarz muzyczny i recenzent, oraz łowił nowe twarze i nagrania dla Promo Only. Stworzył kilka kompilacji dla kilkunastu wytwórni płytowych, prowadził także "muzyczny zwiad" dla Pete'a Tonga, pracował jako prezenter i dyrektor muzyczny w stacjach radiowych.
Jako producenci Gabriel & Dresden są odpowiedzialni za długą listę klubowych, światowych hitów. Wydany pod pseudonimem Motorcycle numer "As The Rush Comes" był piosenką numer jeden gatunku Dance w stacjach radiowych w USA w 2004 roku i dotarł na pozycję 11-stą listy przebojów muzyki Pop w Wielkiej Brytanii. Ostatnie produkcje wydawali pod nazwami "Zocalo" (efekt współpracy z Arminem Van Burrenem) oraz "Without You Near" (koprodukcja z Markusem Schulzem i Departure), za który zostali nominowani do International Dance Music Award. Świetnie radzą sobie również jako remikserzy - opracowali m.in. własne wersje utworów Annie Lennox, Dido, Jewel, Sary McLachlan, Duncana Sheika, Britney Spears & Madonny, Paula Oakenfolda i Tiësto. Wsławili się także remiksem utworu nagrodzonego Oscarem - mowa o "The Wings", temacie z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain" autorstwa Gustavo Santaolalli. Jako DJ'e grali w najlepszych klubach i na największych festiwalach na całym świecie, co dało im 29 miejsce w dorocznym plebiscycie DJ Magazine Top 100 Poll. Ich cotygodniowy show "Gabriel & Dresden Organized Nature" nadawany był przez satelitarne radio Sirius. Wydali swoją nową kompilację zatytułowaną "Bloom", zmiksowali także ścieżkę dźwiękową do popularnego serialu w telewizji FOX "Nip/Tuck", oraz otworzyli własną, niezależną wytwórnię płytową Organized Nature. Te wszystkie działania przyniosły im szacunek i poparcie szerokiej rzeczy fanów na całym świecie, oraz uznanie ze strony najlepszych DJ'ów.
Pod koniec maja 2006 roku ukazał się długo oczekiwany debiutancki krążek Gabriel & Dresden zatytułowany po prostu "Gabriel & Dresden". Album zawiera cztery utwory instrumentalne i 8 nowych piosenek, w których zaśpiewali pochodząca z Atlanty Molly Bancroft oraz londyńczyk Jan Burton. Do współpracy przy albumie zaproszono także pochodzącą z San Francisco Scarlett Etienne. Utwór "Tracking Treasure Down" to pierwszy singiel z płyty. Śpiewa na nim Molly Bancroft z niezależnego zespołu rockowego, która sama namierzyła duet po tym jak spodobały się jej ich utwory. Wpadająca w ucho ścieżka wokalna z głosem przepuszczonym przez vocoder, jak w przed laty w produkcjach Daft Punk zapewniła utworowi stałe miejsce w setach sław konsolety: Armina Van Buurena, Tiësto, Ferry'ego Corstena czy Sandera Kleinenberga. Produkcja "Tracking Treasure Down" zagrana została także kilkakrotnie w audycji Pete'a Tonga "Essential Selection", nawadanej przez BBC Radio 1. Singiel prócz wersji zremiksowanych przez duet zawiera także kilkanaście remiksów autorstwa m.in. Robbiego, Teksańczyka Francisa Preve, Dave'a Seamana (Group Therapy Mix), oraz duetu Kyau & Albert z szanowanej niemieckiej wytwórni Euphonic Records.
W 2007 roku zaskoczyli cały świat informując o zawieszeniu projektu Gabriel & Dresden na rzecz karier solowych, by 4 lata później powrócić z nowymi remiksami i kompilacją zatytułowaną "Mixed For Feet Vol. 1" wydaną w Armada Music. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera ekskluzywne produkcje, remiksy i nowe wersje kultowych utworów z repertuaru Gabriel & Dresden.
Strona internetowa artysty: -

newsy \ nowości \ zapowiedzi \ katalog \ artyści \ labels \ video \ linki \ forum \ kontakt