top 10
  • 01. ARMIN VAN BUUREN A State Of Trance Ibiza 2017
  • 02. VARIOUS ARTISTS Beso Beach Formentera 2017
  • 03. ARMIN VAN BUUREN The Best Of Armin Only
  • 04. GRUM Anjunabeats Worldwide 07
  • 05. ROGER SHAH Magic Island, Vol. 8
  • 06. VARIOUS ARTISTS Trance 100 - Summer 2017
  • 07. FERRY CORSTEN Blueprint
  • 08. VARIOUS ARTISTS Chillout Sessions 2017
  • 09. VARIOUS ARTISTS Armada Sunset, Vol. 4
  • 10. WAY OUT WEST Tuesday Maybe
Artyści

BT

Brian Transeau wykazywał zainteresowanie muzyką już w wieku dwóch lat, grając na pianinie. W wieku sześciu lat grał już Bacha i Chopina. Jako nastolatek, słuchał muzyki zespołów New Order, Depeche Mode. Jeden rok uczęszczał do szkoły muzycznej Berklee College Of Music w Bostonie, po czym przeprowadził się do Los Angeles.
Na początku lat 90-tych powrócił do Waszyngtonu. Jego muzyka nie była popularna w USA, i nie miał pojęcia że w Wielkiej Brytanii DJe tacy jak Sasha czy Paul Oakenfold grają jego muzykę w klubach. Sasha opłacił jego bilet do Londynu, aby BT mógł być świadkiem swojego własnego sukcesu.
W 1996 roku wydał swoją pierwszą płytę "Ima", nad którą współpracował m.in. z Tori Amos - jej głos można usłyszeć w utworze "Blue Skies". Rok później wydał kolejny album "ECSM". Kolejną płytą, wydaną w 1999, była "Movement In Still Life". Utwory z tej płyty, były eksperymentami mieszania różnych gatunków. Można na niej usłyszeć elementy rapu, funky, popu. W 2001 roku, w jego domu miało miejsce włamanie. Skradziono sprzęt wart łącznie 75 000 Dolarów oraz 11 kawałków przeznaczonych na kolejną płytę. Były to między innymi piosenki nagrane z Sarah McLachlan i Peterem Gabrielem - nigdy ponownie nie nagrano tych utworów.
Kolejnym albumem był "Emotional Technology" z 2003 roku. Znajduje się na nim wiele utworów z wokalem, a wiele osób uznało go za "najbardziej popowy". Dwa lata po nim wyszła piąta płyta artysty, "This Binary Universe". Album ten także jest mieszanką stylów: jazzu, breakbeatu, oraz muzyki poważnej - w trzech utworach można usłyszeć 110-instrumentową orkiestrę. W żadnym z utworów nie można za to usłyszeć wokalu.
W marcu 2010 roku ukazał się dwupłytowy album zatytułowany "These Hopeful Machines". Słuchając utworów w nim zawartych, można zarówno zauważyć nawiązanie do poprzedniego albumu, lecz także wyraźną ewolucję. W odróżnieniu od poprzedniego albumu, ten zawiera wiele partii wokalu. Część utworów powstała przy współpracy innych artystów i tak w utworach "Always" i "The Unbreakable" możemy usłyszeć wokal Roba Dicksona oraz Jes Brieden w "Every Other Way" i "The Light In Things". Warto nadmienić, ze pierwsza minuta albumu ukazuje możliwości programu "Breaktweaker" którego autorem jest sam BT.
W ostatnich latach, BT zajmuje się również muzyką filmową. W 2001 roku tworzył muzykę do filmu "Zoolander", jednak wycofał się. Komponowanie dokończył David Arnold. W roku 2002 razem z z zespołem The Roots nagrał piosenkę "Tao Of The Machine" która znalazła się w oficjalnej ścieżce dzwiękowej do filmu "Blade: Wieczny łowca II", a także w grze "Need For Speed: Most Wanted". Tworzył także muzykę do gier komputerowych, m.in. "Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas", "Wreckless: The Yakuza Missions" oraz "Tiger Woods PGA Tour 2005".
Oprócz tego, komponował muzykę do serialu "Kevin Hill" oraz reality show "Tommy Lee Goes To College".
Strona internetowa artysty: www.btmusic.com

newsy \ nowości \ zapowiedzi \ katalog \ artyści \ labels \ video \ linki \ forum \ kontakt